Wehrmacht Heer 1938

Unikátní jednotka německé armády se speciální výstrojí a uniformami na rok 1938/1939. Více »

Civilisté v období první republiky a Protektorátu

Civilní obyvatelstvo za první republiky a v období Protektorátu. Více »

Čeští povstalci

Hrdinní obránci pražských barikád v květnu 1945 Více »

Československá armáda

Československá armáda v období před Mnichovem 1938, natáčení dokumentu České století Více »

Polní tábor

Vybudovaný polní tábor s výstavou originálů a replik výstroje, výzbroje a osobních potřeb vojáků. Více »

 

Zimní pochod 2013

Na víkend od 1.2.2013 byl naplánován tradiční „novoroční“ klubový pochod s cílem v Jílovém u Prahy, kde se nachází chata jednoho z našich členů, respektive jeho rodiny. Kvůli pracovním povinnostem některých kamarádů byl odjezd z hlavního nádraží v Praze odložen až na 21. hodinu večerní a pochod tak musel být bohužel náležitě zkrácen. Já s Richardem a Lukášem jsme vyrazili v předstihu autem, abychom zajistili proviant a vytopili promrzlou chatu. Další neopomenutelným důvodem našeho trhnutí byla zdravotní indispozice jednoho z našeho tria.


Na místě jsme se s Richardem rozhodli vyrazit vlakové skupině v ústrety a na vhodném místě je přepadnout, zatímco Lukáš za každou cenu udrží oheň. Po několikakilometrovém usilovném pochodu jsme objevili takové místo nedaleko nádraží v Kamenném Přívoze. K našemu překvapení jsme nebyli kontaktováni Heinim, který měl volat, až na nádraží dorazí, a proto jsme volali sami. Již ze zvuků v pozadí bylo jasné, že naši přátelé nezaváhali a zapadli do nádražní restaurace a Zelldnerovo tlumené chrochtání nemohlo nechat ani největšího optimistu na pochybách, že si vedle pozdní večeře objednali i něco z tvrdší části nápojového lístku. Ihned jsme s Richardem věděli, že máme přibližně hodinu čas a není třeba setrvávat v původních skrýších. Během hovoru, kterým jsme si krátili dlouhou chvíli, vymysleli jsme formu i obsah přepadu. Jelikož celkem zdatně umím napodobit jak prase domácí, tak i to divoké, nabídl jsem se, že útok odstartuji právě zuřivým kvičením a podupováním v klestí. Nato Richard i já vyrazíme a pokusíme se fyzicky inzultovat co nejvíce našich šokovaných kamarádů. Zbývající minuty uběhly velice rychle a již jsme slyšeli kroky okovaných bot a posléze i spatřili sebevědomě kráčející čtyřčlennou hlídku německé Wehrmacht. Vše proběhlo podle plánu, nejvíce se patrně lekl Onkel Zelldner, který psychický otřes možná doplnil i menším tělesným projevem. Po nezbytném poplácání se po ramenou, jsme už všichni společně vyrazili klikatými cestami k chatě. Cesta byla místy nebezpečná, protože rozvodněná Sázava na straně jedné i náhon na té druhé, ohraničovaly jen úzkou pěšinu. Naštěstí jsme kritická místa zvládli a po nedlouhé době stanuli před dveřmi chaty v Jílovém. Náš strážce ohně pravděpodobně usnul již brzy po našem odchodu a kamna se tedy roztápěla znovu. Zbytek noci až do 6 do rána jsme družně debatovali o klubových záležitostech a usnesli se i na formální změně významu zkratky KVH v našem názvu, a proto již nejsme klubem, nýbrž sami sebe zveme klanem.

V sobotu dopoledne dorazila naše dvorní fotografka a sestra Heiniho – Jája, ježto hlavní náplní sobotního odpoledne mělo být focení pro klanovou prezentaci a patřičnou sebereflexi toho, co je dobré a co by mohlo být lepší. Krátce po třetí odpoledne, když se vyrojily nacucané dešťové mraky, jsme se ustrojili a vyrazili. Během krátkého přesunu bylo vyfoceno mnoho metrů digitálního filmu a došlo i na pár fotografií klasického žánru „krutohustodrsňák“, který pokud Heiny přímo nevytvořil, pak je zcela jistě jeho největším propagátorem. Výsledky našich snah a Jájina umu posuďte níže.
Po návratu do našeho hnízda v podvečer a rozdělení úkolů – Hans uvaří Eintopf Friedrich a Gruppe Thomass, Heinrich, Richard a já obstaráme točené – dali jsme se do jejich promptního plnění. A tak po dvou hodinách vysedávání v hospodě se naše grupa vrátila na chatu, kde již bylo navařeno a čekalo se jen na nás. Jídlo bylo excelentní a pivu ještě pěna nespadla, a tak zbytek sobotního večera až do časného rána byl ve znamení klubaření, pohody a dobré zábavy.

Doktor

 

Fotogalerii od Jajky z akce naleznete zde:

http://bit.ly/14OYQdd – ostré
http://bit.ly/YA6gMN – rozostřené

 

Band of Wurmbrothers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

php developer india