Wehrmacht Heer 1938

Unikátní jednotka německé armády se speciální výstrojí a uniformami na rok 1938/1939. Více »

Civilisté v období první republiky a Protektorátu

Civilní obyvatelstvo za první republiky a v období Protektorátu. Více »

Čeští povstalci

Hrdinní obránci pražských barikád v květnu 1945 Více »

Československá armáda

Československá armáda v období před Mnichovem 1938, natáčení dokumentu České století Více »

Polní tábor

Vybudovaný polní tábor s výstavou originálů a replik výstroje, výzbroje a osobních potřeb vojáků. Více »

 

Sportovní úbor – Sportanzug

Novým klubovým „projektem“ je sportovní úbor. Rozhodli jsme se o jeho kompletaci pro poměrně široké využití na vojensko-historických akcích.

Boty (u figuranta vlevo na první fotce) jsou výroba ševce Koutného, šortky jsme si nechali šít dle dobových fotografií. U šortek jsou na fotografiích vidět různé délky, my jsme vybrali šortky delší. Tílka jsou z výprodeje Československé lidové armády. Jsou ze 100% bavlny, stejně jako původní tílka používaná před válkou. Bohužel jako jediný problém se zatím jeví použití nažehlovacích tiskových šablon, které (jak je vidět na fotografiích), jsou nestálé. Pokusíme se toto vyřešit předepráním, případně si necháme na tílka zhotovit potisk přímo v tiskárně.

Využití najde sportovní úbor určitě pro případné fotbalové utkání, kterých už se Wurm v minulosti zúčastnil (přátelské zápasy s KVH West, nebo První fotbalové mistrovství KVH). Zároveň můžeme divákům v dobovém táboře předvést sportovní zápolení (např. box, jako to mají kolegové na britské straně).

V blízké budoucnosti si plánujeme nechat ušít i zimní sportovní úbor, jen prozatím pátráme po vhodném a odpovídajícím materiálu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

php developer india