Wehrmacht Heer 1938

Unikátní jednotka německé armády se speciální výstrojí a uniformami na rok 1938/1939. Více »

Civilisté v období první republiky a Protektorátu

Civilní obyvatelstvo za první republiky a v období Protektorátu. Více »

Čeští povstalci

Hrdinní obránci pražských barikád v květnu 1945 Více »

Československá armáda

Československá armáda v období před Mnichovem 1938, natáčení dokumentu České století Více »

Polní tábor

Vybudovaný polní tábor s výstavou originálů a replik výstroje, výzbroje a osobních potřeb vojáků. Více »

 

Skischule 2014

Rok se sešel s rokem a nastal opět začátek ledna, který byl v našem klubovém životě již druhým rokem zasvěcen lyžařskému výcviku, akci Skischule pod taktovkou VCC Sturm.

3.1. odpoledne jsme v sestavě Heini, Richard, Thomas, Zelldner a já vyrazili směrem na Šumavu, konkrétně do Kašperských Hor. Náš večerní příjezd na Kaiserhof byl synchronizován tak, že já s Richardem jsme dorazili takřka pár minut před Heinim a Thomasem. Zelldner vulgo Zelí byl již drahnou dobu na místě, čemuž nasvědčoval plot becherovek na jeho lístku, který byl tak dlouhý, že nás ještě mohl poznat a koordinovaně odejít na záchod, ale rozumná domluva s ním byla již nemožná. Večer probíhal v uvolněném duchu a řešilo se kde co. Ti rozumnější při vidině zítřejšího fyzického výkonu šli spát poměrně brzo.

Přetopený pokoj KVH Wurm byl přes noc dějištěm mnoha událostí, krom toho, že se každou chvíli někdo horkem budil a pokoušel se topení ztlumit, což nešlo, asi v 5 ráno začal Richard odbíhat na toaletu, kde odlehčoval střevům i žaludku.

Ráno vyrazila sestava Thomas, Heini a Zelldner na sjezdový výcvik, zatímco já věren přísaze zůstal jsem s marodem. Po nemnoha dalších stolicích se Richard zdál býti již poněkud zdravějšího vzezření a rozhodli jsme se vyjet za kamarády. Po cestě autem jsme přemýšleli, kde Richard přišel k takovému záchvatu, viník byl označen poměrně rychle. Jistý Jiří X. připravil předchozího večera výtečný zelný salát, který byl podáván v lavoru, jeho předchozí použití bylo poměrně otazné. Osobně jsem přesvědčen, že majitel lavoru jej využíval k sedacím koupelím v dubové kůře. Druhou a asi pravděpodobnější variantou je pomnožení choroboplodných zárodků v důsledku toho, že každý si salát nabíral svými špinavými prackami, což v počtu cca 20 strávníků vyloženě volá po střevním onemocnění, zatímco autor salátu jako jediný používal vidličku a vyhradil si k nabírání salátu jeden rožek lavoru. Slabost Richardova trávení je pak široce známa.

Zelldner vulgo Zelí na lyžích

Zelldner vulgo Zelí na lyžích

Myslím, že dokáži zcela přesně datovat den, kdy jsme si všichni řekli, že na další Skischule bude potřeba poladit vybavení. Ano, byl to konec minulé Skischule, a proto nepřekvapí, že za celý rok jsme samozřejmě nic neupravili. Toto se začalo projevovat poměrně záhy. To, co se dělo na sjezdu vím pouze z doslechu, ovšem důsledky byly přímo hmatatelné. Jindra zaplatil za loňskou destrukci Richardových lyží tím, že mu je Thomas (doslova postrkován přáteli z VCC Sturm) přejel s následkem zlomení jedné z lyží. Od tehdy se vše odvíjelo v rámci improvizace, kterou KVH Wurm naštěstí ovládá. Jindrovi byly další lyže zapůjčeny z depozitu a jelo se dál.

Jindrova zlomená lyže

Jindrova zlomená lyže

Po obědě jsme dorazili i my s Richardem. Právě se formovala kolona na přesun z Kvildy na Horskou Kvildu a zpět. Velitel Nachtigal konstatoval, že marod je zdráv, když jej viděl kouřit cigaretku a pojídat buřt, toto zdání bylo bohužel mylné. Jindra, ostatně jako je to vždycky, požadoval pomoci s vystrojením od všech, kdo byli poblíž. Obraz jako vystřižený z Formule 1. Zezadu rovná Jindrovi výstroj Zelldner, pod ním se sklání a vázání zapíná Momo a Thomas mu nese hůlky. Richard zápolí s vázáním též a je vidět, že poloha v kleče mu nedělá dobře a nadějná růžová barva jeho lící je opět střídána sivou barvou popela cigarety, kterou právě dokouřil. Jediný já a Thomas jevíme známky plného zdraví a odhodlání k pochodu. Zelí se mezitím nenápadně vytratil do hospody a pochodu se tím vyhnul.

S Richardem vyrážíme na konci pochodového provazce. Co 20 metrů se Richardovi vysmekne vázání a musí opět do podřepu, po asi desátém opakování tohoto defektu se k nám vrací Momo, aby zachránil situaci. Přišel pozdě. Richard odhazuje lyži do dáli (dohodil asi půl metru, ale nebylo mu dobře), druhou lyži nakopává a rozkope i jablko ke svačině a nakonec vše završí vyzvracením se do běžkařské stopy. Nadávky se nesou vzduchem jako kulometné dávky. Richard ovšem bojuje dál a obouvá se k dalšímu pochodu.

V popředí účastníci Schichule 2014, v pozadí handrkující se Wurm

V popředí účastníci Schichule 2014, v pozadí handrkující se Wurm

Dorážíme k lesu, kde se koná svačinová pauza. Zde vidíme brunátného Jindru, kterého bohužel rovněž zradila vypůjčená technika, kterou se snaží opravit, ale po pár pokusech o vítězství ducha nad matérií s Richardem v dalším postupu ustávají. Pro Richarda a Heiniho pochod končí. Já s Thomasem nakonec dorazíme až do cíle. Ani mně se defekt nevyhne a v půli cesty zpět přicházím o oba řemínky z vázání a 100 metrů před koncem i o pero držící patu ve vázání. Nakonec se došourám ne zrovna ladným stylem zpět a jsem rád, že jsem rád.

Následný přesun do ubikací je poměrně chudým na zážitky, všichni jsou vyčerpaní. Jediným pokleskem odpoledne byl Zelldnerův naprosto extraordinární a zavrženíhodný čin, který bude muset zůstat v našich myslích, jelikož není hoden ani papíru, na který ho provedl.

Večerní zábava nabere ovšem opět příjemný spád během úžasné večeře, kterou nám nachystal Angorák a Antoine. Takový boršč jsem opravdu nikdy nejedl a s chutí si přidávám. Zbytek akce již tradičně patří promítání fotek z lyžovačky a dobovým dokumentům. A občas si dáme i to pivo.

Dovolte mi poděkovat za náš klub všem účastníkům akce, jmenovitě si to zaslouží rozhodně kuchaři, vařili vskutku výtečně, a organizátoři podniku. Do příští Skischule bude nutno opravit vybavení, získat fyzickou kondici a vyhnout se podezřelým pokrmům.

Lyžím zdar!

Nejreport sepsal Doktor Notor.

Fotografie vypůjčeny z reportu VCC Sturm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

php developer india