Wehrmacht Heer 1938

Unikátní jednotka německé armády se speciální výstrojí a uniformami na rok 1938/1939. Více »

Civilisté v období první republiky a Protektorátu

Civilní obyvatelstvo za první republiky a v období Protektorátu. Více »

Čeští povstalci

Hrdinní obránci pražských barikád v květnu 1945 Více »

Československá armáda

Československá armáda v období před Mnichovem 1938, natáčení dokumentu České století Více »

Polní tábor

Vybudovaný polní tábor s výstavou originálů a replik výstroje, výzbroje a osobních potřeb vojáků. Více »

 

Natáčení Somewhere Only We Know

Report z natáčení čínského filmu Somewhere Only We Know, v režii Xu Jinglei, si pro Vás připravil Hans. Náš klub zde vystupoval jako komparz německých vojáků Wehrmacht Heer, v okupované Praze.

Když jsem se jednoho krásného, květnového, podvečera, byl podívat na letadýlka ve Kbelích, odchytil si mě tam náš kamarád Zdeněk Š. se slovy, že shání vojáky Wehrmacht Heer na natáčení čínského filmu. Řekl jsem mu tedy že určitě souhlasíme a návrh jsem na nejbližší schůzi přednesl zbytku klubu. Nejprve se nám v hlavách rojily různé představy o tom jak takový čínský film může vypadat (jistě všichni znáte kultovní asijské bijáky, kde dva miliony vojáků zabije jeden jediný kung-fu mistr, nebo oplzlé anime.) . Kluci souhlasili, nevím tedy zda-li souhlasili protože je trošku zajímalo co to tedy nakonec bude, nebo za vidinou přivýdělku, či snad dokonce možnosti dosáhnout nějakého toho prestižního hereckého ocenění.
A tak jsme se tedy 22.7.2014 v 8:00,v sestavě Hans, Petr, Doktor, Dick, Thomass a externista Áda, sešli na parkovišti za Tyršovým domem na Malé Straně. Přivítání bylo krásné, hlavně pro věčně hladového Thomasse, který dozajista tak tři týdny nejedl a proléval žaludek pouze hektolitry vody, za účelem zvětšení jeho objemu.
Po snídani jsme se dovystrojili a pěšmo se přesunuli na plac, jenž se nacházel na Malostranském nábřeží, na druhém břehu od Národního divadla. Spolu s námi se na plac vydali i hoši od Gestapa, lidé z odboje a Jasan se psem Rockym jakožto Polizei.
To je k sestavě, teď tedy k samotnému natáčení. Film na kterém jsme se podíleli se jmenoval Somewhere Only We Know. Jedná se čínský romantický film, pod taktovkou slavné (u nás asi ani moc ne, maximálně v Holešovické tržnici či na Libuši) čínské režisérky,herečky a scénáristky v jedné osobě, Xu Jinglei.

Děj filmu je takovýto:Hlavní hrdinkou romantického příběhu je čínská dívka Jin Ying, která se po smrti své milované babičky a nečekaném rozchodu se snoubencem rozhodne začít od nuly a odjede studovat do Prahy, kde ve 40. letech žila její babička. Ve víru studentského života se Jin Ying spřátelí s čínským mladíkem, přezdívaným „Punk“, který v Praze pobývá již léta. Stará se o matku a sestru, hraje na violoncello a sní o místě v symfonickém orchestru. Při pátrání po stopách ze života své babičky Jin Ying získá ztracený dopis, adresovaný právě babičce Chen Lanxin a podepsaný Ralfem. Záhadou opředený příběh Chen Lanxin a Čecha Ralfa v retrospektivách provází celé vyprávění. Postupně vychází najevo, že přes nevyhnutelné odloučení si Chen a Ralf zůstali nadosmrti věrni. Z Ralfova dopisu vyplývá, že v centru Prahy existuje tajné místo, kde se s Chen scházeli. Tam Ralf stále téměř denně chodí, vzpomíná a čeká na svou lásku. Jin se zde se stařičkým Ralfem nakonec setká. V slzách dojetí si oba vypovědí své části příběh.

Vcelku zajímavé téma. Náš klub měl účinkovat jako asistenční oddíl Wehrmacht Heer při zatýkání odbojářů gestapem v roce 1942. Po příchodu na plac už stála na místě vozidla. Civilní Mercedes pro gestapo, Opel Blitz pro Wehrmacht a modrá civilní „Peugotka“, pro dokreslení situace. Záběry se točily vcelku snadno a rychle. I když kupříkladu scéna s vyváděním zatčených osob z bytu, se díky některým komparzistům točila snad milionkrát. O pauzách mezi záběry jsme se, jak říká Thomass „vyvepřili“ před dům kde se točilo a pro neustále proudící davy turistů, jsme byli velké zpestření, tudíž jsme se ocitli asi v 50 rodinných albech z dovolené :D. Ale natáčení jsme si užili a těšíme se na další příležitosti jak se zviditelnit a ukázat že film lze točit i s kvalitním a odborným komparzem. Tak na viděnou na stříbrném plátně. 🙂

Hans

Fotogalerie bude dodána v brzké době.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

php developer india