Wehrmacht Heer 1938

Unikátní jednotka německé armády se speciální výstrojí a uniformami na rok 1938/1939. Více »

Civilisté v období první republiky a Protektorátu

Civilní obyvatelstvo za první republiky a v období Protektorátu. Více »

Čeští povstalci

Hrdinní obránci pražských barikád v květnu 1945 Více »

Československá armáda

Československá armáda v období před Mnichovem 1938, natáčení dokumentu České století Více »

Polní tábor

Vybudovaný polní tábor s výstavou originálů a replik výstroje, výzbroje a osobních potřeb vojáků. Více »

 

Assault 1945 – 2.ročník

Tento víkend se náš klub vojenské historie zúčastnil druhého ročníku akce Assault 1945, kterou pořádali kamarádi a kolegové z klubu vojenské historie 17th Airborne Division. 

Náš klub přivezl na akci velký dobový tábor, kterému dominoval 16ti celtový německý stan. Při prohlídce dobových táborů jsme divákům představili velký počet originálních výstrojních součástek a vybavení včetně zbraní. Prezentovali jsme zde i originální funkční elektrocentrálu DKW a vybavení polního biografu. Žoldák převedl divákům výstavu osobní věcí a potravin německých vojáků. Na akci jsme přivezli i své historické bicykly, které jsme využili v ukázkách bojů. Zlatým hřebem sobotního večera bylo promítání dobových záběrů v originálním polním kině, které jsme na akci přivezli. Děkujeme klukům z VCC Sturm za možnost použití přístřešku a skvělé ozvučení filmu.

Samotná akce byla rozdělena na sobotní a nedělní ukázku. Zatím co v sobotu bylo krásně slunečno a přišlo opravdu obrovské množství diváků, neděle byla ve znamení deštivé ukázky.

Za náš klub patří velký dík všem organizátorům, zejména Pavlovi, kolegům účastníkům a budeme se těšit na další pokračování této vydařené akce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

php developer india